Eelmisel aastal õnnestus meil saada rahastatud toetus projektile: “Harmi mõis elujõuliseks haridus- ja kogukonnakeskuseks”, mida toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital Vabaühenduste arenguhüppe programmist. Arenguhüppe tee ei ole keset pandeemiat kerge olnud, kuid veel on aega oma eesmärke täita.

Projekti eesmärk: Kogukonnakeskusesse ja kooli on loodud aastaringselt mugavalt kasutatav ja turundatav keskkond ning välja töötatud toimiv turundusplaan Harmi kompleksi jätkusuutlikuks majandamiseks.

Lühikokkuvõte:

Harmi mõisa missioon on luua vaimset ja füüsilist keskkonda, kus kohtuvad ühiste väärtustega inimesed.

Tegeleme otseselt keskkonna parendamise ning kohaliku taristu turundus- ja müügitulemuslikkuse tõstmisega.

Antud projektiga arendame taristut, et vähendada püsikulusid ning tõstame turunduse osatähtsust, et olla efektiivsemad ühingu eesmärgiliste tegevuste elluviimisel. Teeme sanitaarremondi külaliste tualettruumis; korraldame ringi küttelahenduse ning muudame selle automaatsemaks läbi soojuspumpade ostu ja katla ümberehituse pellet-lahendusele. Koostöös arengueksperdi ja turundusspetsialistidega töötame ühingu nähtavuse, maine, koostööpartnerite ja kommunikatsiooni ning müügi kallal.

Selle aasta jaanuarist algas usin töö pihta, kus saime soojemad toad tänu õhksoojuspumpadele ning tegusad kohtumised arengueksperdiga, kellega kaardistasime meie arenguhüppe sügavamaid eesmärke, vajadusi ja sihtrühmi. Aeg on läinud linnu-lennul ning suvel saime ka katla renoveeritud, mis võimaldab autonoomsemat süsteemi. Sügisel pidasime maha traditsioonilise Mihklilaada ning jätkame kindlameelselt kogukonna kaasamist. Mõned pildid Mihklilaadast leiad postituse all-osast.

Projekti raames ootavad veel tegemist sanitaarremont ning turundusstrateegia ja kommunikatsiooni väljatöötamine.

Tuleb tõdeda, et ruumid ja südamed on seniste arengutega kindlasti soojenenud ning loodame parimat ka edasises.