Koolipere

KOOLIPERE

Riina Muljar - vene ja inglise keel

Alustasin oma õpetajatööd kunagi palju aastaid tagasi Kanadas. Sealt edasi jätkasin õpetajana Soomes, Prangli saarel, Prantsusmaal, Mattiase Põhikoolis ning töötan nüüd, 2020. aasta sügisest Gaia koolis. Olen õppinud Kanadas laste psühholoogiat, Soomes religiooniõpetust, Tallinna Ülikoolis eripedagoogikat ning filosoofiat. Praegu õpin Tallinna Ülikoolis kirjandusteadust magistriõppes.

Olen väga õnnelik, et sain võimaluse õpetada Gaia koolis ja Harmi individuaalõppekeskuses. Tunnen, et olen jõudnud mõttekaaslaste hulka ja see on väga hea tunne. Minu suureks eeskujuks on alati olnud John Holt. Oma raamatus “Miks lapsed õppimises ebaõnnestuvad” on ta kirjutanud:

Me saame aidata lapsi õppida – kuid mitte sugugi viisil, kus meie otsustame, mida me arvame, et nad õppima peaksid, samuti mitte viisil, kus me mõtleme välja teooriaid, kuidas neid õpetada, vaid me saame neid aidata hoopiski – avades neile maailma, muutes seda nii avaraks, kui võimalik, muutes selle neile kättesaadavaks, pöörates tõsist tähelepanu samas ka sellele, mida nad teevad, vastates nende küsimustele ning aidates neil uurida asju, mis neid kõige enam huvitavad.”

Rain Maltsev - kehaline kasvatus

Olen ametilt treener, tegelenud lastega ning laste õpetamisega üle 8 aasta. Kehalise aktiivsuse tõstmiseks ning selle säilitamiseks on oluline pakkuda ka lastele järjepidevat ja struktureeritud võimalust, et tekiks harjumus kogu eluks. Parim aeg alustada ongi koolis kehalise kasvatuse tundides, just sellist ellusuhtumist püüan edasi anda ka õpilastele.

Marella Õis - 5.-7. klassi eesti keel, kirjandus, matemaatika ja 7. kl loodusõpetusMarella Õis - tööõpetus

Innustan lapsi leidma lahendusi ja julgust katsetada, hankima kogemusi, õppima oskusi ja olema iseenda parem versioon igal järgneval päeval.

Karin Kass - kokk

Karin on olnud osa Harmi kooliperest juba aastaid ning tema käe all valmivad nii koolilaste, õpetajate kui nüüd ka juba kogukonna lemmikroad. Vt lähemalt Harmi kogukonnaköögi lehelt.